تبلیغات
آنتی درویش قم - نظر فقهای شیعه در مورد دراویش
 نظر فقهای شیعه در مورد دراویش ...
 

فقهای عصر حاضر به اجماع صوفیه را دارای انحرافات فراوان می‌دانند و می‌گویند باید به شدت از آنها پرهیز نمود. علمای گذشته نیز نه تنها با صوفیه قویا مخالفت داشته‌اند، بلكه در رد آن‌ها نیز كتاب‌ها نوشته‌اند. سلطان الواعظین شیرازی -رحمه الله- در كتاب فضایح الصوفیه 120 كتاب علمی و تحقیقی از علمای بزرگ را ذكر می‌كند كه هر یك به رد صوفیه پرداخته‌اند.

 اجمالا در بین علمای درگذشته بزرگانی چون حسین بن سعید اهوازی ، ابوسهل نوبختی، قطب راوندی، شیخ مفید، شیخ طوسی، شیخ طبرسی، ابن ندیم، علامه حلی، صدرالمتالهین شیرازی (ملاصدرا)، مقدس اردبیلی، شیخ حر عاملی، شهید اول، شهید ثانی، قاضی نور الله شوشتری، شیخ بهائی، علامه مجلسی، ملا محمد صالح مازندارانی سمعانی، ملامحسن فیض كاشانی، علامه وحید بهبهانی، ملا محمد مهدی نراقی، ملا احمد نراقی، علامه بحرانی، میرزای قمی، میرزا جواد تهرانی، ملا محمد طاهر قمی، سید نعمت الله جزائری، سلطان الواعظین شیرازی، علامه محمد تقی جعفری تبریزی، شهید مرتضی مطهری، ... كه هر یك استوانه‌هایی در تشیع بوده‌اند، بر خلاف صوفیه رعایت دستورات شریعت را برای رسیدن به حقیقت تا پایان عمر واجب می‌دانند و صوفیه را منحرف دانسته و آن‌ها را رد كرده‌اند.

 برخی از این بزرگان كتب خود را تماما در مقابل سلك صوفی‌گری و یا رد آنان تالیف كرده‌اند، كه در پی‌نوشت تنها نام كتاب آمده است. زیرا كتاب تماما در مقابل صوفیه نوشته شده است. اما در برخی دیگر هدف كتاب چیز دیگری بوده و در قسمت‌هایی صوفیه را رد كرده است، كه در پی‌نوشت به صورت دقیق مشخص شده است كه در كدام قسمت این كتاب‌ها صوفیه تخطئه شده‌اند


نوشته شده توسط شهروند در شنبه 16 مهر 1390 و ساعت 03:25 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ سخنرانی مرحوم کافی در مورد تصوف و فرقه گنابادی
+ فیلم فتنه ی درویش2
+ مسئولی که خودش را به خواب زده است نمی شود بیدار کرد.به کدامین گناه!!! چه کسی پاسخگوست؟؟؟
+ خبرنامه طریقت گمراهی
+ روحانیت متعهد در بیان روح الله الموسوی الخمینی
+ نشریه فتنه درویش 3
+ قابل توجه دستگاه قضا و ضابطین
+ نظم ما در بی نظمی است قانون مداری هم در حرافی است
+ مدعی العموم یا مدعی المسئول
+ فراخوان عمومی برای هر گونه مناظره، مباهله و... با مدعیان معنویت و عرفان
+ دکتر رمضانی خط و نشان می کشد!!!
+ دراویش را بزرگ کنید اما در جهت منفی
+ امام جمعه اکبرآباد: با صراحت اعلام کردند که ما از قبل از این جریان حاضر به مناظره با سران گنابادی در جمع عمومی بوده ایم و هستیم.
+ قابل توجه شهرداری و سربازان گمنام امام زمان (عجج) در شهرستان کوار
+ انحراف در بزرگان صوفیه

صفحات :